Новим інтерактивним експонатом поповниться наукове містечко “Нова енергія”


Незабаром експозиція наукового містечка «Нова Енергія» при ІФНТУНГ поповниться новим інтерактивним експонатом. Ним стане «Енергетичне колесо», яке є втіленням концепції енерго- та ресурсозбереженя.

Виготовлення нового експонату фінансує компанія АТ «Прикарпаттяобленерго», яке в рамках корпоративної соціальної політики вже не один рік підтримує прагнення бути найкращою еко-компанією з мінімізації негативного впливу на навколишнє середовище регіону.

«Проблема вичерпності невідновлювальних енергоресурсів є нагальною на даному етапі розвитку людства, – зазначають в АТ «Прикарпаттяобленерго. – Тому, дуже важливо інформувати громаду про дану проблематику та за рахунок максимально зрозумілих методів впроваджувати в життя філософію енергозбереження. Ідея створення Енергетичного колеса є одним з таких доступних та пізнавальних методів, адже дозволить наочно продемонструвати всю складність перетворення кінетичної енергії в електричну за безпосередньої участі людини».

Згідно задумки, рухоме колесо діаметром 2,3 м приводитиметься в дію людиною,а також крутитиме електричний генератор. Параметри електричного струму та облік електроенергії відображатимуться на табло. А вже від нього живитимуться кілька видів електричних ламп та малі побутові прилади. Тож, кожен відвідувач зможе стати «джерелом альтернативної енергії», самотужки згенерувати електричний струм та з власного досвіду усвідомити всю складність появи електроенергії, яку необхідно берегти.

Вартість проекту складає 42 тисячі 500 гривень. Наразі початок партнерських взаємин між АТ «Прикарпаттяобленерго» та Громадською Організацією «Бюро Розвитку. Інновацій та Технологій», яка є ініціатором створення Енергетичного колеса, покладено і вже восени відвідувачі наукового містечка «Нова Енергія» особисто зможуть випробувати унікальний інтерактивний експонат.

До слова, для АТ «Прикарпаттяобленерго» реалізація проекту «Енергетичне колесо» не є унікальним. В рамках корпоративної соціальної відповідальності у компанії працює «зелений офіс» із розробкою та впровадженням програм енергоефективності та ресурсоефективності. Окрім того, компанія усіляко сприяє виробництву «зеленої» електроенергії шляхом розвитку альтернативних джерел енергії.

Джерело статті: “http://www.galka.if.ua/novim-interaktivnim-eksponatom-popovnitsya-naukove-mistechko-nova-energiya/”