У двох районах області поліціянти виявили незаконні насадження снодійного маку


На Прикарпатті, як і по Україні, з травня по вересень з травня по вересень триває операція “Мак”. Її мета – виявлення поліціянтами насаджень наркотичних рослин.

Так, минулої доби правоохоронці задокументували ще декілька фактів незаконних посівів. Одне із найбільших насаджень маку виявили на земельній ділянці 48-річного жителя Тлумацького району – 402 рослини снодійного маку.

Крім того, на території господарств, що в Калуському районі дільничні офіцери поліції виявили та вилучили загалом близько 463 рослин снодійного маку, які мешканці району вирощували на власних присадибних ділянках.

Незаконно вирощувані рослини вилучено та направлено на дослідження, інформує прес-служба ГУ НП в Івано-Франківській області.

За цими фактами розпочаті кримінальні провадження передбачені ч.1 ст. 310 (незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від ста до п’ятисот рослин чи конопель у кількості від десяти до п’ятдесяти рослин) Кримінального Кодексу України.

Правоохоронці нагадують, що згідно із статтею 310 Кримінального кодексу України за незаконний посів або вирощування снодійного маку в кількості від ста до п’ятисот рослин, конопель у кількості від десяти до п’ятдесяти рослин передбачена відповідальність у виді штрафу від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.

А вже за незаконний посів або вирощування снодійного маку в кількості п’ятисот і більше рослин чи конопель у кількості п’ятдесят і більше рослин передбачено позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Джерело статті: “http://www.galka.if.ua/u-dvoh-rayonah-oblasti-politsiyanti-viyavili-nezakonni-nasadzhennya-snodiynogo-maku/”