Перший у світі магазин із політикою «плати скільки можеш» відкрився в Канаді


Перший у світі продуктовий магазин, що оперує за схемою плати скільки можеш, нещодавно відкрився в Торонто. На полицях можна знайти харчові продукти, які мали б бути відправлені на звалища та смітники.

Магазин Feed It Forward “продає” продукти харчування та інгредієнти, пожертвувані великими мережами магазинів продуктів харчування, які не мають права продавати таку продукцію.

Продукти, як правило, відбираються, якщо вони деформовані або побиті до певної міри, хоча це не заважає їм бути абсолютно їстівними. Інші продукти жертвують, оскільки продуктові магазини не можуть продавати товари, якщо дата придатності виходить через декілька місяців, навіть якщо вони можуть зберігатися ще протягом декількох місяців. Деякі продукти викидаються просто тому, що складських приміщень не вистачає на їх розміщення та зберігання.

42.4_kg_of_food_found_in_New_Zealand_household_rubbish_bins

Покупці в магазині Feed It Forward, можуть вільно заповнювати свої кошики та заплатити стільки, скільки, що вони можуть собі дозволити. Якщо у них взагалі немає грошей, вони все одно можуть взяти все, що завгодно; однак сім’ям дозволяється брати додому кількість їжі лише на один день аби забезпечити постійну наявність товарів в магазині. Клієнти, які можуть дозволити собі платити за їжу, також мають можливість оплачувати товари наперед, таким чином покриваючи витрати на чужі продукти.

Інноваційний продуктовий магазин – ідея шефа Джаггера Гордона, відомого канадського активіста, що виступає за скорочення продовольчих відходів та боротьбу з голодом.

Гордон вперше надихнувся ідеєю почати неприбуткову ініціативу ще в 2014 році, коли керував своєю власною громадською організацією громадського харчування. Вражений кількістю їжі, що опиняється на смітниках, він почав відкривати pop-up кухні у Торонто, які роздавали поживні страви, виготовлені виключно із врятованих від звалищ продуктів.

Він потрави у заголовки в 2016 році після того, як приготував більше 600 гарячих страв голодним жителям міста напередодні Різдва. У травні 2017 року він відкрив суп-бар, який став першим в Торонто рестораном, що оперує на принципі плати скільки можеш.

Крім того, шеф закликає людей підписати петицію, яка вимагатиме, щоб канадські законодавці змінили національні закони про харчові продукти.

“Концепція магазину демонструє, як канадці можуть використовувати їжу, призначену для звалищ: абсолютно їстівні продукти харчування, які не повинні викидатися, і можуть заповнювати порожні шлунки наших громадян”, сказав Гордон в своєму інтерв’ю “The Star”.

Multiculturalism

Ця концепція – плати наперед або плати скільки можеш – є частиною досить нового, але вже досить чисельного руху, який називається “Ефективний альтруїзм”. Ефективний альтруїзм – це група далекоглядних технологів, підприємців, студентів та

активістів, які використовують найновіші дані та дослідження для визначення найбільш ефективних способів вдосконалення світу. Деякі з найбагатших та найвпливовіших людей, включаючи кумира в світі технологій Ілона Маска, топових гравців у світі покеру та філантропів Лів Борі та Дена Сміта, відомого австралійського філософа-мораліста і автора книг Пітера Сінгера, пропагують свої ідеї, вважаючи, що це може допомогти збільшити позитивний вплив через вплив на інших альтруїстів, кінцевою метою чого є досягнення найкращих можливостей робити добро.

Не секрет, що у світі є багато важливих та складних проблем, які викликають страждання, але, на жаль, лише обмежені ресурси (наприклад, час та гроші), щоб спробувати їх вирішувати. Тому дуже важливо з’ясувати, які втручання матимуть найбільший позитивний вплив з наявними ресурсами.

У рамках спільноти ефективного альтруїзму, метою якого є визначення того, які втручання / благодійні організації є найбільш ефективними, існує низка дослідницьких організацій. Серед них ті, що спрямовані на подолання бідності, запобіганню окремих хвороб (малярія, сліпота, авітаміноз тощо), зменшення страждань тварин в харчовій промисловості, поліпшення якості життя в майбутньому тощо.

Джерело статті: “http://www.galka.if.ua/pershiy-u-sviti-magazin-iz-politikoyu-plati-skilki-mozhesh-vidkrivsya-v-kanadi/”