Проекти з України виграли півмільйона євро в рамках освітньої програми ЄС. Франківський виш – серед переможців


14 проектів з України, які сприятимуть розвитку європейських досліджень, виграли на конкурсі програми Європейського Союзу Еразмус+ напряму “Жан Моне”.

Про це повідомило представництво України в ЄС, інформує “Європейська правда“.

“Серед 180 проектів-переможців з усього світу Україна виграла 14 проектів: 10 модулів зі сталого розвитку, медичної освіти, зовнішньої політики ЄС, комерційного права, антитоталітарних практик, енергоефективності, міждисциплінарності та інклюзивності в докторантурі, європейських цінностей; один – Центр досконалості; два проекти з безпеки та стабільних країн; один – підтримка асоціацій”, – йдеться у повідомленні.

Серед переможців цьогорічного конкурсу проект Прикарпатського національного університету – «Комерційне право Європейського Союзу». Координаторами проекту виступили директор Навчально-наукового Юридичного інституту, професор Валентина Васильєва, доцент кафедри судочинства Олександр Ковалишин. Партнерами у проекті є Гданський університет (Польща), Університет Карла та Франца(Австрія) та Тарнавський університет (Словаччина).

“Реалізація проекту розпочнеться з вересня 2018 року і триватиме впродовж 3-х років. У рамках програми заплановано викладання студентам англомовного курсу «Комерційне право ЄС»; читання лекцій партнерами із закордону, зокрема, з Австрії, Словаччини,Польщі; проведення наукових досліджень у сфері комерційного права ЄС та корпоративного права Європейського Союзу та держав-членів ЄС; обмін досвідом у сфері досліджень з комерційного права ЄС та корпоративного права ЄС між науковцями Юридичного інституту та університетів ЄС. Варто підкреслити, що викладання англомовного курсу з комерційного права значно підвищить фаховий рівень наших студентів і сприятиме швидкій інтеграції в освітній простір європейського співтовариства”, – розповіла професорка Валентина Васильєва.

Довідково:

Проекти “Жан Моне” у сфері європейських досліджень реалізуються в більш ніж 40-ка закладах вищої освіти, неурядових організаціях і науково-дослідних установах України. Загальний бюджет проектів становить понад 1 700 000€.

Еразмус+ – це програма Європейського Союзу на період 2014-2020 рр., що підтримує проекти співпраці, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, підготовки, молоді і спорту.

Напрям “Жан Моне” в рамках програми ЄС Еразмус+ спрямований на стимулювання викладацької та дослідницької діяльності, поширення знань про ЄС, осмислення та полеміки щодо євроінтеграційних процесів.

Основні напрями діяльності включають курси, дослідження, конференції, мережеві заходи та публікації в галузі досліджень ЄС.

Джерело статті: “http://www.galka.if.ua/proekti-z-ukrayini-vigrali-pivmilyona-yevro-v-ramkah-osvitnoyi-programi-yes-frankivskiy-vish-sered-peremozhtsiv/”