ЄС оштрафував Google на рекордні $5 млрд за антимонопольні порушення


Пошуковому гігантові дали 90 днів, щоб виправити ситуацію.

Європейська комісія оштрафувала американську корпорацію Google на рекордну суму в $5 млрд за порушення антимонопольного законодавства, а саме – зловживання домінуючим становищем на ринку смартфонів з ОС Android, повідомив CNBC.

Згідно із звинуваченнями Єврокомісії, Google домовився з виробниками смартфонів про встановлення своїх сервісів і додатків (на кшталт пошуковика або браузера Chrome) як базових на гаджетах з ОС Android, виключаючи можливість справедливої ​​конкуренції. Пошуковий гігант також не дозволяв випускати смартфони з іншими ОС на базі відкритого коду Android.

Європейська комісія дала Google 90 днів на виправлення ситуації. Інакше буде додатковий штраф – 5% від глобального обороту материнської компанії Google – Alphabet.

Сам пошуковий гігант має намір оскаржити рішення Єврокомісії. Google не згоден із твердженням, що обмежує право на справедливу конкуренцію.

«Android лише створив можливість вибору для всіх, не більше того», – наголосили в компанії.

У свою чергу, комісар ЄС з питань конкуренції Маргрет Вестагер заявила, що модель Google «не дає змоги виробникам гаджетів використовувати будь-яку версію Android», яку б уже не використали в Google.

«Рішення усуне можливість Google контролювати, які програми або ОС попередньо встановлюватимуть на пристроях Android», – наголосила єврокомісар.

Для Google це не перший штраф ЄС. Минулого року європейські регулятори оштрафували пошукового гіганта на $2,7 млрд за маніпуляцію результатами пошуку. Однак Google відмовився платити штраф Євросоюзу.

Джерело статті: “http://www.galka.if.ua/yes-oshtrafuvav-google-na-rekordni-5-mlrd-za-antimonopolni-porushennya/”