Президент Молдови виступив проти виводу російських військ із Придністров’я

Президент Молдови виступив проти виводу російських військ із Придністров’я
Президент Молдови виступив проти виводу російських військ із Придністров’я

Президент Молдови Ігор Додон підтримує знаходження у Зоні безпеки на Дністрі миротворчої місії, до складу якої входять російські солдати.

Про це йдеться у заяві Додона з нагоди 26 річниці початку миротворчої операції, яку оприлюднено 29 липня, – пише Укрінформ.

“29 липня 1992 року … до створеної Зону безпеки на берегах Дністра було введено військовий контингент для здійснення спільної миротворчої операції. Попри будь-яку критику, я впевнений у необхідності присутності миротворчого контингенту на Дністрі і буду виступати за його збереження”, – заявив Додон.

За його словами, головним підсумком миротворчої операції є “відновлення миру, створення умов для політичного процесу переговорів, а також недопущення кризових ситуацій, які могли б привести до застосування зброї між конфліктуючими сторонами”.

Також президент Молдови підкреслив необхідність початку обговорення в рамках переговорного процесу в форматі “5+2” (Молдова і Придністров’я – сторони конфлікту, Україна, ОБСЄ і Росія – посередники, ЄС і США – спостерігачі) моделі політичного врегулювання Придністровського конфлікту.

Миротворчу місію на Дністрі було введено у 1992 році після завершення збройного конфлікту. До складу місії входять військовослужбовці з РФ (близько 400 осіб) та Молдови (300 осіб), а також 10 військових спостерігачів від України.

Нагадаймо, прикордонники на Одещині ввозили товари з Придністров’я за хабарі.


Джерело статті: “http://antikor.com.ua/articles/250643-prezident_moldovi_vistupiv_proti_vivodu_rosijsjkih_vijsjk_iz_pridnistrovja”