Гройсман розповів про досягнення Супрун і роль українських «еліт» в розкраданні грошей на медицинуПрем\’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Уляна Супрун ламає корупційні схеми в системі охорони здоров’я.


Про це він заявив, відповідаючи на запитання у Верховній Раді.


Депутат від «Опозиційного блоку» Ігор Шурма сказав, що голову МОЗ досі не призначено, а Супрун «платить податки в іншу країну»


Гройсман відповів: «Ми ведемо дискусію в парламенті з коаліцією щодо кандидатури міністра охорони здоров’я — я внесу цю кандидатуру (щойно буде домовлено — ред.)».


За його словами, лікарні й поліклініки в жахливому стані, бо раніше охорона здоров’я «нікого не цікавила».

«Цікавили дві речі — за що боролися всі режими: контроль над закупівлею ліків, щоб привласнити собі мільярди, і закупівля обладнання, щоб на тому вкрасти ще 30-40-50%», — сказав прем’єр.


«Прийшла першим заступником міністра звичайна людина з прізвищем Супрун, яка почала ламати ці схеми, почала вибудовувати нову систему прозорих закупівель ліків, яка відмовилася від будь-яких корупційних оборудок», — заявив Гройсман.


«Ми як уряд почали працювати над тим, щоб або залишити охорону здоров’я в тому стані, як вона є, або почати її змінювати. Ми вибрали інший варіант», — зазначив він.


Гройсман заявив: «Я знаю, що будуть критикувати. Мене все життя критикують, що б я не робив. Але в результаті моєї праці завжди є непоганий результат по відношенню до людей. Це найголовніше, що мене мотивує на працю... Я дуже би хотів, щоб коли я піду з посади прем’єр-міністра, щоб охорона здоров’я була якісно іншою».


«Вже сьогодні мільйон українців обрали за контрактом свого власного лікаря, якому ми заплатимо вдвічі більше, ніж він отримував досі», — заявив Гройсман.


Але він зауважив: «А кому належать поліклініки і лікарні? Хто несе відповідальність за відділення у лікарнях і стан операційних?»


«Власником поліклінік і лікарень є місцеві органи влади — районні, обласні, третьої ланки, яким ми передали трохи менше 200 мільярдів гривень на місцеві бюджети Що їм сьогодні заважає зробити нормальну палату, лікарню чи операційну? Нічого!», — заявив прем’єр.


«Наші вимоги будуть посилюватися до того, щоб нові лікарні відкривалися. Зараз завершили Охматдит (у Києві — ред.), у Львові добудували перинатальний центр — сьогодні президент його відкриє. Ми будемо йти далі, щоб допомагати вирішувати проблеми лікарень», — розповів він.


«Я сконцентруюся на тому, щоб зарплата лікарів зростала. Це наш борг, який ми маємо їм повернути», — запевнив Гройсман.


Також прем’єр пообіцяв, що у парламент внесуть програму підтримки розвитку екстреної медицини.


«17,8 мільйонів рецептів виписані хронічно хворим безкоштовно .Ось результат нашої роботи, що ми не дали вкрасти гроші — і не дамо», — сказав він.


«І не треба на плечі Супрун перекладати 20 років безвідповідальності і хаосу в охороні здоров’я», — закликав Гройсман.


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/groisman-rozpov-v-pro-dosyagnennya-suprun-rol-ukra-nskikh-el-t-v-rozkradann-groshei-na-medit”