Російські економісти розповіли про наслідки санкцій США


Нові санкції США від 6 квітня проти “друзів Путіна” і пов’язаних з ними великих російських компаній викликали падіння рубля, вартості акцій підприємств і біржових індексів. За прогнозами експертів, ситуація буде тільки погіршуватися.

Введення РФ санкцій у відповідь ускладнить становище російської економіки ще сильніше. До таких висновків прийшли експерти “Центру розвитку” НДУ ВШЕ, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на сайт “Центру розвитку” НДУ ВШЕ.

Експерти прогнозують зростання відтоку капіталу з Росії на 20 мільярдів доларів – до 49 мільярдів доларів протягом 2018 року. Долар в РФ подорожчає на 3,5-4 рубля (до 60-61 рубля). Ціни поповзуть вгору і інфляція в підсумку вийде за межі цільового рівня Центробанку Росії.

Якщо не буде нових шоків, то ефекти від санкцій США будуть вичерпані протягом одного-двох років, але в цілому, санкції неминуче продовжать надавати “негативний вплив на економічне зростання на більш фундаментальному рівні”, викликаючи обмеження припливу іноземних інвестицій, ускладнення виходу на зовнішні ринки.

В результаті знизиться загальна конкурентоспроможність Росії, що призведе до обмеження довгострокових темпів зростання. Також очікують вимушеного розпродажу активів російських компаній, які потрапили під санкції, а також “значне зростання ризику і відповідне погіршення потоків капіталу”.

За оцінками Центру розвитку ВШЕ, під дією перерахованих факторів очікуване зростання ВВП в 2018 році (при середньорічної ціни нафти в 67 доларів) сповільниться з 1,9% (без санкцій) до 1,7%.

Нагадаймо, спікер Держдуми РФ В’ячеслав Володін заявив, що перше читання законопроекту про санкції Росії щодо США і “країн, що підтримують антиросійську політику”, пройде в Держдумі РФ 15 травня.

Нагадаємо також, курс долара США і євро на тлі нових санкцій по “кремлівському списку” значно зросли і продовжують зростати.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/04/17/rosijski-ekonomisty-rozpovily-pro-naslidky-sanktsij-ssha/”