"Оксамитова революція": у Вірменії відбувається наймасштабніший протест в історії

Лідер опозиції назвав сьогоднішній мітинг найбільшим в історії Вірменії
Лідер вірменської опозиції Нікол Пашинян, на тлі масових протестів, оголосив про початок "оксамитової революції".

Цю інформацію повідомляє Deutsche Welle.

"У Вірменії встановилася революційна ситуація. Я тут і зараз оголошую про початок "оксамитової революції ", — заявив лідер опозиційного руху та депутат парламенту Вірменії Нікол Пашинян.

Крім того, Пашиян сказав, що у Вірменії відбудеться наймасштабніший мітинг в історії країни.

"Сьогодні відбудеться найбільший мітинг в історії Вірменії ", — додав він, під час промови до прихильників.

Відомо, що зараз мітингуючі масово рухаються у бік будівлі парламенту, де уже почалось обговорення і голосування щодо кандидатури нового очільника уряду республіки.

Нагадаймо, що раніше Пашиян на очах у публіки знищив повідомлення поліції з вимогою припинити акцію непокори. Також він заявив про "тотальні акції протесту". Лідер опозиції закликав мітингувальників блокувати всі вулиці, зупиняти транспорт, уникати насильства та бути ввічливими з поліцейськими.

"Заходьте в усі держустанови, не дозволяйте працювати", — заявив він.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", сьогодні, 16 квітня в Єревані прихильники опозиції влаштували масові акції протесту проти висунення колишнього президента Вірменії Сержа Саргсяна на пост прем’єр-міністра країни.

З раннього ранку демонстранти в столиці Вірменії частково перекрили ряд важливих вулиць і проспектів столиці. Таким чином вони протестують проти затвердження кандидатури екс-президента Сержа Саргсяна на посаду прем’єр-міністра. До учасників акції приєдналися і студенти. Про це повідомляє Sputnik Вірменія.

Також портал портал повідомляв про те, що 2 березня парламент Вірменії визначився з новим главою держави. Президентом став Армен Сарґсян.

Про це повідомляє "Радіо Свобода". За 64-річного Сарґсяна проголосували 90 депутатів, 10 були проти і один утримався. Сарґсян є колишнім прем’єр-міністром Вірменії, а до голосування за його кандидатуру був послом у Великобританії.Джерело статті: “https://znaj.ua/world/oksamytova-revolyuciya-u-virmeniyi-vidbuvayetsya-najmasshtabnishyj-protest-v-istoriyi”