Роскомнагляд випадково “поламав” інтернет через Telegram


Роскомнагляд заблокував майже 2 млн IP-адрес Amazon і Google, щоб обмежити доступ до месенджеру Telegram.

Інформацію про початок блокувань підтвердив глава відомства Олександр Жаров, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на republic.ru.

Йде боротьба снаряда і броні – ми виявляємо IP-адреси, за якими мігрує месенджер, і блокуємо їх. Спершу він використовував приблизно 9000 власних IР-адрес, ми їх відправили на блокування. Потім він перейшов на підмережу Amazon (близько 600 000 IР), вони також відправлені на блок. Зараз Telegram перейшов на IР-адреси іншого ресурсу (близько 540 000), які також будуть заблоковані найближчим часом. Очікуємо, що під кінець доби це дасть результат”.

За даними IT-консультанта ФБК Владислава Здольнікова, в результаті заблокованими виявилися приблизно 1,8 млн IP-адрес.

Обмеження доступу до IP-адресами призвело до перебоїв в роботі деяких ресурсів. Недоступний виявився сайт кур’єрської служби “Птичка”. Гендиректор компанії Володимир Кобзєв заявив, що має намір подати скаргу на дії відомства:

“Я вважаю, що навіть при поганих законах і кривих руках дуже важливе дотримання процесуальних моментів при роботі наглядових органів. Звичайно, ми змінимо адреса (прямо зараз поміняти не можемо через нюанси системи оновлення, так що тільки вранці). І звичайно все запрацює , коли DNS-запис оновиться. Але навіть одне втрачене замовлення – це неприпустимо. А виходить, ми не працюватимемо 14 годин”.

Про проблеми також повідомив месенджер Viber, школа англійської Skyeng, платформа для інвестицій в акції Tezis, кілька онлайн-ігор.

Великим VPN і проксі-серверам Роскомнадзор почав відправляти повідомлення про блокування, повідомив глава правозахисної групи “Агора” Павло Чиков (група представляла інтереси Telegram в суді).

В якості причини блокування – порушення законодавства про екстремізм.

Про отримання повідомлення повідомили в команді Vee Security.

У мессенджере TamTam (створений компанією Mail.Ru) почали з’являтися клони популярних в Росії телеграм-каналів. “Ведомости” виявили клони каналів “Незигарь”, “Сталінгулаг”, “Бойлерная”, “Методичка”, Mash. Також з’явилися клони каналів великих ЗМІ і медіаперсон – Олексія Навального, Іллі Варламова, “Ведомостей”, РБК, “Медузи” і “Сноба”.

“Представники TamTam повідомляли нам, що готові видалити брехливий канал Varlamov News, коли ми самі у них реєструватимемося. Реєструватися у них ми, ясна річ, не стали”, – прокоментував ситуацію керівник відділу новин сайту varlamov.ru Філіп Кірєєв.

Нагадаймо, Роскомнагляд анонсував блокування месенджера Telegram з 16 квітня.

Користувачі месенджера відразу почали обговорювати всілякі способи обходу блокування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/04/17/roskomnaglyad-vypadkovo-polamav-internet-cherez-telegram/”