Коломойський і Боголюбов заперечують проти юрисдикції суду Лондона у спорі з "ПриватБанком" – ЗМІ

У грудні 2017 року суд Лондона заарештував активи Коломойського і Боголюбова

Бізнесмени Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, колишні акціонери "ПриватБанку", заперечують застосовність юрисдикції Високого суду Лондона під час розгляду позову націоналізованої Україною фінустанови, повідомляє 23 липня "Інтерфакс-Україна" з посиланням на джерело.

За його даними, попередні слухання за відповідними заявами стартують 25 липня і триватимуть п’ять–сім днів. Суд також розгляне позов Боголюбова і Коломойського щодо зняття запобіжного заходу про заморожування їхніх активів.

На думку співрозмовника агентства, остаточне рішення за цими заявами ухвалять у жовтні.

19 грудня 2017 року Лондонський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова та шести компаній, які їм, імовірно, належать або є під їхнім контролем. Ухвалу було затверджено на підставі позову націоналізованого "ПриватБанку". Позивачі стверджують, що бізнесмени вивели з банку приблизно $2 млрд, провівши низку незаконних операцій. 19 січня 2018 року суд продовжив дію наказу про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова на суму понад $2,5 млрд до чергового відповідного розпорядження.

У середині березня 2018 року Високий суд Лондона зобов’язав структури, пов’язані з Коломойським та Боголюбовим, деталізувати інформацію про операції з коштами банку на $1,9 млрд, отриманими від інших осіб.

Національний банк України в липні 2017 року опублікував звіт фінансового аудиту "ПриватБанку", проведений компанією Ernst & Young, згідно з яким напередодні націоналізації банк був фінансовою пірамідою.

Після цього екс-власники банку, а також пов’язані з ними офшори та фізичні особи почали подавати десятки позовів в українські суди, у яких оскаржують процедуру націоналізації і вимагають компенсацій за пов’язані з нею фінансові втрати.

У квітні 2018 року Коломойський говорив, що Високий суд Лондона почне розгляд справи "ПриватБанку" по суті не раніше ніж у 2020 році.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-kolomojskij-i-bogoljubov-zaperechujut-proti-jurisdiktsiji-sudu-londona-v-superechtsi-z-privatbankom-zmi-277185.html”