Муратов: Щоб приховувати сліди, у ФСВП вигадали технологію. Людину забивають у колонії і ховають неопізнаний труп

Муратов: Наступного дня ув’язненого закопали б так, що навіть рідні не знали б, де

У виправній колонії №6 міста Володимира співробітники Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) намагалися приховати смерть в’язня Гора Овакимяна від тортур. Про це розповів головний редактор російської "Новой газеты" Дмитро Муратов 27 липня в ефірі "Эха Москвы".

Журналіст розповів, що рідні ув’язненого поцікавилися в колонії, чому той їм не телефонує, на що їм відповіли, що з ним усе гаразд і що "не треба хвилюватися". Однак у сім’ї "щось йокнуло", і мати відправила брата із сестрою провідати Гора. Коли рідні приїхали в колонію, їм повідомили, що Овакимян помер шість днів тому.

"А знаєте, чому шість днів? Я одразу поліз у закон. А в законі у нас про похоронні послуги та різні ритуальні тонкощі, федеральний закон за 1996 рік, там ідеться, що неопізнані трупи зберігають не більше ніж сім днів. Тобто, наступного дня його закопали б так, що вони навіть не дізналися б, де", – підкреслив Муратов.

За словами головного редактора, співробітники ФСВП вигадали схему приховування злочинів.

"Щоб сліди звірств приховувати, вигадали ще одну технологію. Людину забивають у колонії, у цьому разі у Володимирській колонії №6, і перевозять її з тюремної лікарні у цивільний морг. Ну так, рука руку миє. Домовилися про все. І він там шість днів лежить, спокійно, тихо, не ставлячи запитань. А щойно закінчився шостий день, усе, закопати, неопізнаний труп", – розповів він.

Журналіст зазначив, що родичі виявили на тілі в’язня сліди тортур.

"Він увесь у слідах від електрошокера, величезні гематоми на попереку, пальці на руках і ногах зламано, статеві органи пошкоджено, під пахвою сліди електрошокера, обличчя тільки ціле. Ну, щоб можна було сфотографувати, послати там його комусь", – повідомив Муратов.

Він зазначив, що в протоколі про смерть ішлося, що ув’язнений "промочив ноги... і помер від пневмонії". І тільки на вимогу рідних склали новий протокол про насильницьку смерть.

"Перший протокол вилучили, ви розумієте, як усе покрито? А потім матері і їм самим почали телефонувати родичі із зони. Звідки дізналися їхні номери телефонів. Щоб вони забрали свої заяви і припинили, тому що всім буде погано. Ось що відбувається!" – розповів журналіст.

За словами головного редактора "Новой газеты", у російських зонах зараз виривають сторінки з номером видання, у яких ідеться про зловживання в місцях ув’язнення.

"Але всі всім усе повідомляють. І всі все знають. Пузир мовчання прорвано. Його все одно вже прорвано, цей пузир", – підсумував він.

19 липня 2018 року "Новая газета" опублікувала запис із портативного реєстратора одного з тюремників, на якому як мінімум 18 співробітників Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) Росії 29 червня 2017 року б’ють ув’язненого. Запис обривається на 10-й хвилині, але, очевидно, знущання тривали і далі. Джерело переслало відео до фонду "Общественный вердикт", його юристи поділилися ним із журналістами.

21 липня ФСВП Росії і Слідчий комітет РФ почали службову перевірку у зв’язку з публікацією відео.

22 липня стало відомо, що 17 співробітників ФСВП, які катували ув’язненого в колонії Ярославля, усунули від роботи.

23 липня в управлінні Слідчого комітету РФ у Ярославській області повідомили, що в межах кримінальної справи, порушеної за ознаками складу злочину, передбаченого п. "а" ч. 3 ст. 286 Кримінального кодексу РФ (перевищення посадових повноважень із застосуванням насильства), слідство встановило особи всіх співробітників виправної колонії, які брали участь у побитті. Шістьох із них затримали.

25 липня суд заарештував п’ятьох затриманих, ще одному було продовжено строк тримання під вартою на 72 години. 26 липня в Ярославлі затримали сьомого підозрюваного у причетності до тортур.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-muratov-shchob-prihovuvati-slidi-u-fsvp-pridumali-tehnologiju-ljudini-zabivajut-u-koloniji-i-hovajut-nevpiznanij-trup-285310.html”