Генсек ОБСЄ заявив, що представники РФ мають право брати участь у спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ на Донбасі

Гремінгер: Росія є країною-учасницею і має право на своє представництво тут

Росія має право брати участь у роботі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. Про це на брифінгу в Краматорську 27 липня сказав генсек ОБСЄ Томас Гремінгер, повідомило видання "Новости Донбасса".

Він сказав, що із 700 спостерігачів, які працюють на місцях, 37 – із Російської Федерації.

"Така позиція місії, тому що Росія є країною-учасницею. І має право на своє представництво тут", – заявив генсек ОБСЄ.

Він нагадав, що кожен спостерігач СММ ОБСЄ підписує кодекс ОБСЄ та представляє на Донбасі організацію, а не окремо взяту країну.

Збройний конфлікт у Донецькій і Луганській областях між українською армією і проросійськими бойовиками почався у квітні 2014 року. Із 14 квітня урядові сили проводили на Донбасі антитерористичну операцію. 30 квітня 2018 року АТО офіційно завершилася, замість неї, відповідно до закону про реінтеграцію Донбасу, почалася операція Об’єднаних сил.

СММ ОБСЄ є неозброєною цивільною місією, яка спостерігає за ситуацією у всіх регіонах України. Вона регулярно готує звіти про ситуацію в країні, а також бере участь у переговорах між сторонами конфлікту на Донбасі. Місія розпочала свою роботу 29 липня 2014 року, згідно з рішенням постійної ради ОБСЄ.

17 липня сайт телерадіокомпанії Mitteldeutscher Rundfunk опублікував короткий опис розслідування ARD, у якому йдеться, що німецькі журналісти отримали копію цифрового носія, який, за їхніми даними, належав співробітникові ФСБ. На носії збережено внутрішні звіти спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ на сході України і повідомлення заступника голови СММ Александра Хуга. Також на носії, за їхніми словами, було міні-досьє на членів місії та інформація про їхнє місце перебування в Україні. У досьє було описано їхні риси характеру, шкідливі звички, фінансове становище і типи жінок, які подобаються спостерігачам.

У СММ ОБСЄ висловили стурбованість, що можливе проникнення може бути потенційним ризиком для її співробітників, ставлячи під загрозу недоторканність їхньої особистої інформації та їхню безпеку.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/war/-gensek-obsje-zajaviv-shcho-predstavniki-rf-majut-pravo-brati-uchast-u-spetsialnoji-monitoringovoji-misiji-obsje-na-donbasi-283691.html”