Під час атаки у сирійській Думі використовували хлор - доповідь ОЗХЗ

 В результаті атаки загинули десятки мирних жителів

Під час хімічної атаки в анклаві сирійських повстанців Дума в квітні нинішнього року використовувався хлор, повідомляє Reuters з посиланням на попередні результати дослідження Організації із заборони хімічної зброї.

"Різні зразки органічних речовин, що містять хлор, були виявлені в зразках", взятих в двох місцях, йдеться у доповіді.

Згідно з попередніми висновками ОЗХЗ, у взятих зразках не були виявлені сліди наявності речовин нервово-паралітичної дії.

Нагадаймо, що 7 квітня в результаті атаки із застосуванням хімічної зброї в підконтрольному повстанцям місті Дума в Східній Гуті в передмісті Дамаска загинули щонайменше 85 осіб. Ще понад 500 осіб постраждали.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, більш ніж у півтисячі жителів були зафіксовані симптоми отруєння в результаті хімічної атаки.

США різко засудили хімічну атаку і заявили, що Росія, враховуючи її незмінну підтримку режиму президента Сирії Башара Асада, повинна нести відповідальність за те, що сталося. Російські військові заперечують сам факт застосування хімічної зброї в Думі.

Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/pri-atatsi-v-sirijskij-dumi-vikoristovuvali-khlor-dopovid-ozkhz-2480756.html”