З окупованого Криму експортують зерно до Сирії – ЗМІ

Крим збирає приблизно 1,4 млн тонн зерна на рік

Із липня 2017 року до травня 2018 року з окупованого Криму до Сирії російська влада доставила не менше ніж 170 тис. тонн зерна. Про це йдеться в розслідуванні Reuters.

Підконтрольний Кремлю "заступник прем’єр-міністра" Криму Георгій Мурадов нагадав, що РФ не підтримує санкційного режиму проти Сирії, тому країни можуть "вільно працювати".

Агентство зазначає, що Сирія через бойові дії страждає від нестачі пшениці, а західні трейдери відмовилися працювати з президентом країни Башаром Асадом.

Низка суден доставила зерно з Криму в сирійський порт Тартус, де у РФ є військово-морська база. Інші вантажі пішли в Ліван, після чого їх було перескеровано в Сирію, уточнюють у публікації.

Водночас сирійська влада не може заплатити за зерно з Криму грошима, тому розраховується оливковою олією та овочами.

За даними видання, Крим збирає приблизно 1,4 млн тонн зерна на рік, із яких 1 млн тонн – експортний потенціал. У 2018 році врожай на анексованому півострові може зменшитися через посуху.

Україна вважає, що постачання з Криму порушують західні санкції, тому подала скаргу в Міжнародну морську організацію, яка базується в Лондоні.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/crimea/-z-okupovanogo-krimu-eksportujut-zerno-v-siriji-zmi-252141.html”