У Сирії об’єднується низка повстанських угруповань – ЗМІ

Деякі з підконтрольних Сирійській визвольній армії загонів заявили, що вони об’єдналися в нову "Армії порятунку"

Низка повстанських угруповань, що діють у сирійських провінціях Дераа і Кунейтра, ухвалили рішення про об’єднання, повідомляє "Анадолу" з посиланням на джерела в сирійській опозиції.

Деякі з підконтрольних Сирійській визвольній армії (СВА) загонів заявили, що вони об’єдналися в нову "Армію порятунку".

У заяві наголошують, що нове формування збереже прихильність до процесу політичного врегулювання в Сирії і захисту мирного населення.

Заяву оприлюднили услід за повідомленнями про підготовку силами режиму президента Сирії Башара Асада наступу на підконтрольні СВА території, зазначає агентство.

У межах переговорів щодо сирійського врегулювання в Астані у травні 2017 року Дераа та прилеглі населені пункти занесли до списку зон деескалації. Через два місяці Дераа позбавили цього статусу й оголосили зоною безпеки.

Воєнний конфлікт у Сирії триває із 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди, бойовики ІДІЛ та інші сили.

23–24 січня 2017 року в Астані вперше з початку воєнного конфлікту в Сирії представники уряду й опозиційних сил країни зустрілися за столом переговорів. Країни – гаранти Росія, Іран і Туреччина домовилися створити тристоронній механізм контролю за дотриманням режиму припинення вогню в Сирії та недопущення провокацій.

3–4 травня 2017 року в Астані проходив черговий раунд переговорів, унаслідок яких було підписано спільний меморандум Росії, Ірану та Туреччини про створення чотирьох зон безпеки в Сирії. Тоді опозиція відкинула план створення безпечних зон, назвавши його загрозою територіальній цілісності країни, і відмовилася визнати Іран гарантом перемир’я.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/u-siriji-ob-jednujutsja-rjad-povstanskih-ugrupovan-zmi-248313.html”